Коронарографія

Коронарографія або коронарна ангіографія серцево-судинної діяльності представляє собою діагностичну методику рентгенологічного дослідження шляхом введення спеціальних контрастних препаратів для встановлення функціональних особливостей, причин, видів патології, розташування місць з обмеженим доступом крові у коронарних артеріях, яка дає достатню інформацію про стан серцевої діяльності людини.

Коронарографія дозволяє отримати більш детальні результати дослідження динаміки функціонування коронарної артерії при вроджених вадах серцевих судин, з`ясувати наявність та причини виникнення закупорки судин, їх локацію та зробити висновки для розробки програми лікування, здійснення ефективного оперативного втручання і швидкого одужання хворого.

Процедура коронарної ангіографії судин серця може викликати розвиток різних ускладнень, тому вона призначається лікарем лише у випадках визначення необхідності оперативного втручання при визнанні неефективності медикаментозного лікування патологій серцевої діяльності.

Основними показаннями до виконання коронарографії є гострий інфаркт міокарду, виявлення локалізації закупорки та місць з обмеженим доступом крові в артеріях і судинах серця для запобігання розвитку ІХС; аналіз проблем функціонування коронарного русла людей у постінфарктному стані для виявлення передумов виникнення порушень діяльності внутрішніх судин серця, що майже не піддається лікуванню медикаментозно; безрезультатність інших заходів у виявленні ступеня пошкодження серцево-судинної системи пацієнта та при підготовці його до операції.

Рішення лікаря про проведення певної операції часто залежить від такого діагностування, тому призначають коронарографію безпосередньо перед операцією.

Проводити коронарографію не рекомендується літнім пацієнтам або схильним до алергічних реакції на контрастні речовини, застосування яких може призвести до свербежу, висипанням, утрудненню дихання, зниженню тиску, або, навіть, анафілактичному шоку.

Також існують певні фактори, які можуть вплинути на процес проходження обстеження, і при яких не рекомендується застосування даної методики для запобігання погіршенню стану пацієнта: висока температура тіла; наявність кровотечі; низький гемоглобін (анемія); низький рівень калію в крові; погане згортання крові.