ЕКГ (Холтер)

Холтерівське добове спостереження ЕКГ на сьогодні вважається одним із найважливіших та найдієвіших способів діагностики порушень серцевого ритму. Цей метод, названий на честь свого розробника Нормана Холтера, набув чималого поширення завдяки своїй здатності швидко встановити, чи підтвердити діагноз наявність порушень серцевого ритму та зробити це в максимально стислі терміни.

Холтерівську діагностику електрокардіограми (ХМ ЕКГ) ще називають динамічною електрокардіограмою, оскільки її дані зчитуються протягом доби. Завдяки ЕКГ-холтеру, що фіксується на тілі, здійснюється реєстрація ЕКГ в умовах повсякденної діяльності людини. В подальшому отримані дані розшифровуються за допомогою комп’ютерних програм та опрацьовуються  спеціалістами медичного центру «Едельвейс».

Метод є абсолютно безпечним та неінвазивним. Проводиться він в амбулаторних та стаціонарних умовах. Завдяки ньому можна не лише виявити причину нездужання, навіть при мінімальних клінічних симптомах, але й відкоригувати процес лікування.

Завдяки ХМ ЕКГ можна — оцінити небезпеку взаємозв’язку аритмій та інших клінічних симптомів; виявити найменші порушення у роботі серця; зареєструвати моменти, під час яких спостерігаються найвагоміші зміни у роботі серця; провести диференціальну діагностику; виявити ризики виникнення злоякісних аритмій; провести контроль призначеного лікування; оцінити діяльність імплантованих пристроїв.

Чому холтерівський моніторинг кращий за звичайну електрокардіограму?

Результати серцево-судиної діяльності фіксуються протягом доби завдяки саме динамічному ЕКГ по Холтеру. Особистий прилад, який фіксується в області серця електродами, дозволяє пацієнтові вести буденний спосіб життя, не зважаючи на проведення процедури. Дослідження ЕКГ за Холтером у більшості випадків займає добу, хоча інколи можливе призначення моніторингу серцевої діяльності загальною безперервною тривалістю до 7 діб.

Завдяки сучасному обладнанню для холтерівського моніторингу у медичному центрі «Едельвейс» безперервний запис результатів моніторування може відбуватися від одної доби до тижня. У цей період лікар може призначати різні вправи і досліджувати динаміку роботи серця та стану пацієнта при перенавантаження та дістресу.