Гінекологія

Гінекологія — це наука, що вивчає діагностику, профілактику та лікування захворювань жіночої репродуктивної системи та жіночого організму у цілому.

Гінекологічні захворювання можуть виникнути у жінки у будь-якому віці, тому в медичному центрі «Едельвейс» веде прийом дитячий гінеколог, який знається на специфіці та особливостях розвитку захворювань і патологій у дітей.

Сучасні жінка дуже часто перебуває у стресових станах і нервовій напрузі, що робить її організм більш чутливим до різних захворювань, а екологічний стан навколишнього середовища, неправильне харчування та широке поширення венеричних захворювань значно підвищує рівень ризику виникнення і розвитку патологій жіночих органів.

75 % жінок у віці від 15 до 50 років мають гінекологічні захворювання. Всесвітня організація охорони здоров'я, спостерігаючи таку статистику гінекологічних та онкогінекологічних захворювань, рекомендує в цілях профілактики відвідувати лікаря-гінеколога не рідше одного разу на півроку, що дозволить підвищити ефективність лікування виявлених на ранніх стадіях захворювань.

Несвоєчасно виявлене гінекологічне захворювання призводить до значних проблем із зачаттям дитини, певних ризиків під час вагітності і пологів, або навіть до безпліддя, оскільки переходить у хронічну стадію.

В Україні найчастіше спостерігається виявлення таких гінекологічних захворювань, як папіломавірус, генітальний герпес, аднексит, ендометрит, вульвавагініт, цитамегаловирус, кольпіт, вульвіт, кандидоз, ерозія або дисплазія шийки матки, поліпи матки, пухлина або кіста яєчників, міома матки (фіброміома), бартолініт, венеричні захворювання.

Якщо Ви починаєте помічати такі симптоми, як порушення менструального циклу,

кров'янисті виділення не під час менструації, сильні виділення або виділення з неприємним запахом, болі в нижній частині живота, проблеми з сечовипусканням або прискорене сечовипускання, поява висипу або прищів на зовнішніх статевих органах, біль при статевому акті — це серйозні сигнали для звернення до лікаря-гінеколога.

Лікарі-гінекологи медичного центру «Едельвейс» проводять діагностику захворювань за допомогою різних видів тестів та аналізів, гістологічних досліджень, кольпоскопії, гістероскопії, абдомінальних та інтравагінальних ультразвукових досліджень (УЗД).

Кольпоскопія — найбільш ефективний метод візуальної діагностики піхви, включаючи стінки і вагінальну частину шийки матки. У центрі використовується сучасний відеокольпоскоп з монітором високого дозволу, який збільшує зображення до 22 разів і дозволяє побачити стан тканин пацієнтки до найдрібніших деталей.

Для отримання більш детальної інформації, за показаннями, лікарі можуть проводити абдомінальні та інтравагінальні УЗД на сучасних апаратах, які дозволяють отримати зображення і швидко виявити патологію або захворювання органів жіночого організму.

Дослідження діагностичною гістероскопією дозволяє не тільки отримати повну і якісну інформацію про стан стінок порожнини матки та цервікального каналу, а і, при необхідності, взяти зразки біологічного матеріалу для проведення біопсії (гістологічних досліджень). Таке дослідження рекомендується проводити не рідше 1 разу на рік жінкам, які досягли 30-річного віку.

Протягом усього періоду спостереження пацієнтки результати УЗД, гістероскопій та кольпоскопій зберігаються у сховищі даних в хронологічному порядку, що дозволяє комплексно порівнювати динаміку стану за тривалий час.

Медичний центр «Едельвейс» має у своєму арсеналі усе необхідне обладнання як для консервативного, так і для хірургічного лікування гінекологічних захворювань.

Підвищення загальної ефективності лікування, зниження дози і тривалості застосування лікарських препаратів та швидке поліпшення самопочуття пацієнтки досягається за допомогою найбільш сучасного методу консервативного лікування — курсу фізіотерапії, а саме лазеро-, магніто-, електро-, ультразвукової і ультрависокочастотної терапії.

Хірургічне лікування ерозій шийки матки та інших захворювань органів репродуктивної системи жінки проводиться лапароскопічним або ендоскопічним методом з використанням сучасного німецького обладнання. Хірургічні лазери більш щадні для пацієнтки і при мінімальному часі проведення маніпуляцій дозволяють досягти максимального лікувального ефекту.

Комфортабельні палати, обладнані всім необхідним, з окремим санвузлом, душем, бездротовим Інтернетом і цифровим телебаченням роблять перебування після операції зручним і комфортним.

При підозрі на захворювання молочної залози, які досить часто супроводжують гінекологічні захворювання, лікар направляє пацієнтку до мамолога та на УЗД молочної залози.