Гастроентерологія

            Гастроентерологія — розділ медицини, що вивчає будову та функції шлунково-кишкового тракту (далі — ШКТ), а також захворювання та патології його окремих органів.

            За статистичними даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, більш, ніж 90 % населення планети страждає різними захворюваннями ШКТ.

            Тривале незбалансоване харчування, порушення циклів роботи та відпочинку, недостатнє фізичне навантаження, постійні стреси, депресії, нервові напруження, надмірне вживання алкоголю та тютюнопаління, прийом лікарських препаратів, неякісна вода та інші екологічні явища підвищують ступінь ризику виникнення захворювань та патологій з боку ШКТ.

            Вищевказані фактори є потенційно небезпечними і можуть призвести до значного погіршення здоров`я та розвитку таких хвороб ШКТ, як гастрит, виразкова хвороба шлунку та дванадцятипалої кишки, хронічний гастрит, гепатит, холецистит, панкреатит, дисбактеріоз кишечника, булімія, диспепсія, жовтуха, жовчнокам’яна хвороба, синдром Жильбера, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, хвороба Крона, гепатомегалія.

            Якщо протягом тривалого часу ви почали помічати такі симптоми, як закреп або діарея, печія, відрижка, дисфагія (розлади ковтання), метеоризм, біль у шлунку, нудота, блювота, різке схуднення, кров у стулі, біль за грудиною — це тривожні сигнали, які можуть свідчити про захворювання або патологічні процеси з боку ШКТ.

Застосування лабораторної діагностики та УЗД захворювань ШКТ дозволяє прискорити процес виявлення патології і зробити більш точні висновки для подальшого ефективного лікування.